Wyposażenie szaf wnękowych i funkcjonalne systemy do przechowywania

Funkcjonalne systemy do przechowywania, budujące wyposażenie szaf wnękowych, są idealnym rozwiązaniem zarówno do wielkich szaf garderobianych, jak i garderób stanowiących samodzielne pomieszczenia. Pozwalają nie tylko na doskonałe uporządkowanie odzieży, obuwia i bielizny pościelowej, ale także efektywne zagospodarowanie przestrzeni.

Meble, dostosowane wielkością do wymiarów pomieszczenia, są idealnym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w domu. Wyposażenie szaf wnękowych i garderób zawierające półki, wieszaki, szafki i organizery pozwala na efektowne, funkcjonalne i uporządkowane przechowywanie ubrań w jednym miejscu, co przekłada się na zachowanie wolnej przestrzeni w innych częściach domu.

Wyposażenie szaf wnękowych w twoim domu

Systemy do przechowywania odzieży mają to do siebie, że mogą zostać dopasowane do indywidualnych wymagań klienta. Zarówno jeżeli chodzi o długość, głębokość i wielkość systemów do przechowywania, praktycznie wszystkie akcesoria można wykonać na indywidualne zamówienie. To właśnie największe atuty takich rozwiązań. Dzięki nim klienci zyskują funkcjonalne miejsce do przechowywania i sporo przestrzeni w pozostałej części domu. Wybierając solidnego producenta, zyskasz też gwarancję trwałości i wysokiej jakości systemów do przechowywania oraz wysoką estetykę szafy.

Akcesoria do szaf i garderób

Aby garderoby były funkcjonalne i wygodne do przechowywania, powinny posiadać odpowiednie wyposażenie szaf wnękowych. Przydadzą się tutaj drążki, wielofunkcyjne szuflady, kosze i organizery.

Drążki

Najbardziej pożądane wyposażenie każdej szafy i garderoby to drążki. Mają one postać metalowych rurek, które przymocowane są do boków szafy. Projektując garderobę, w zależności od tego, co będziemy w niej wieszać, możemy zaplanować jeden drążek (płaszcze, długie sukienki itp.) lub dwa drążki na różnej wysokości (bluzki, koszule itd.). Druga opcja to doskonały sposób na zaoszczędzenie miejsca i zwiększenie pojemności szafy.

Standardowe szuflady

Szerokość, wysokość i głębokość szuflad, w zależności od potrzeb, może być dowolnie modyfikowana. Do szuflad można dostosować prowadnice, wybierając takie, które dają możliwość pełnego wysuwu, samodomykania lub otwierania typu push to open. Dodatkowa, ciekawa opcja to podświetlanie wnętrza szuflady, które doskonale sprawdza się zwłaszcza w ciemnych pomieszczeniach.

Wielofunkcyjne szuflady

Oprócz standardowych szuflad warto rozważyć też wyposażenie szaf wnękowych w szuflady wielofunkcyjne. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się do przechowywania bielizny, krawatów, pasków, biżuterii i zegarków. Jednym słowem to doskonały sposób na przechowywanie wszystkich tych elementów garderoby, na które brakuje miejsca w szufladach standardowych.

Wysuwane kosze

Wysuwane kosze świetnie sprawdzają się do przechowywania bielizny pościelowej i ręczników. Dzięki temu, że doskonale widać, co znajduje się w środku, znacznie łatwiejsze staje się znalezienie niezbędnych rzeczy. Konstrukcja koszy zapewnia też znacznie lepszą niż zabudowane szuflady cyrkulację powietrza, co z kolei sprzyja dłuższemu utrzymaniu świeżości przechowywanych rzeczy.

Miejsce na obuwie

Nie wszyscy chcą przechowywać obuwie w szafie garderobianej, jednak ci, którzy się na to zdecydują, powinni pomyśleć o odpowiednim na nie miejscu. Idealne do tego celu wydają się szuflady ze specjalnymi stojakami, które nie dość, że umożliwiają przechowywanie obuwia, to jeszcze dzięki specjalnie wyprofilowanym kształtom, zapobiegają ich odkształcaniu się.

Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup szaf garderobianych, dokładnie zastanów się, jakie powinno być wyposażenie szaf wnękowych.

Ocena