Szafki kuchenne na zamówienie kontra gotowy produkt

Remont domu wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji. Te rzutować będą na funkcjonalność wnętrza i wygodę użytkowników. Jedną z nich jest pytanie o szafki kuchenne na zamówienie albo wybór gotowego produktu, czyli mebli modułowych. Jego i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników. Do której grupy należysz Ty?

Zanim wybierz szafki kuchenne na zamówienie albo kupisz w sklepie gotowe meble, powinieneś dobrze przemyśleć swoją decyzję i poznać wszystkie za i przeciw. Jest to wybór, którego skutki będziesz odczuwać przez kilka kolejnych lat. Warto zadbać, by żaden istotny aspekt nie został tu pominięty.

Najważniejsze kwestie przy wyborze

To że jedni z nas wybierają meble modułowe, a inni szafki kuchenne na zamówienie nie oznacza, że ktokolwiek popełnia złą decyzję. Warto pamiętać, że każdy z nas może mieć nieco odmienne wymagania, a co za tym idzie inne kryteria wyboru. Dlatego zanim przystąpisz do zakupu mebli, usiądź z kartką papieru oraz ołówkiem i wynotuj cechy Twojej idealnej kuchni oraz najistotniejsze argumenty, które przemawiają za jedną i drugą opcją.

Być może pomieszczenie, w którym planujesz zaaranżować kuchnię, ma niestandardowe wymiary albo z powodu Twojego imponującego wzrostu zależy Ci na tym, by szafki kuchenne były wyższe, niż większość mebli dostępnych w sklepach? Z drugiej strony może się zdarzyć tak, że najlepiej będą przemawiać do Ciebie gotowe szafki, które można kupić w popularnych sieciówkach. Dokonując wyboru koniecznie weź pod uwagę wymiar oraz kształt kuchni, a także Twoje indywidualne preferencje (np. wyspa lub półwysep kuchenny, ilość blatu roboczego, styl aranżacyjny, kolor frontów, systemy do przechowywania itp.).

Szafki kuchenne na zamówienie i ich zalety

Szafki kuchenne wykonane według indywidualnego projektu cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie ma ogrom zalet, które trudno przecenić. Wśród nich można wymienić dokładne dopasowanie mebli do wielkości i kształtu pomieszczenia.

Szafki kuchenne na zamówienie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie inwestor ma nietypowe pomysły na swoją kuchnię. Może to być wejście do spiżarni ukryte pośród frontów szafek albo wyjątkowo kosztowne i ekstrawaganckie materiały. To także doskonały wybór w przypadku przestrzeni trudnych do zagospodarowania. Typowym tego przykładem jest poddasze użytkowe z licznymi skosami.

Warto jednak pamiętać, że szafki kuchenne na zamówienie są też zazwyczaj droższe od gotowych, dostępnych w klepach mebli modułowych.

Gotowe meble kuchenne – poznaj ich atuty

Gotowe szafki kuchenne wcale nie muszą być gorsze od tych, które wykonywane są na indywidualne zamówienie. Co prawda rzadko zdarza się, by zostały idealnie dopasowane do konkretnej przestrzeni, za to mają wiele innych zalet.

Przede wszystkim są zwykle tańsze od mebli na zamówienie. Co więcej, najczęściej dostępne są znacznie szybciej, co odpowiada potrzebom osób, które nie mogą czekać z aranżacją kuchni, aż te zostaną wykonane według indywidualnego projektu. Kolejną zaletą jest również to, że zamawiając takie meble, można zdecydować się na samodzielny montaż, co dodatkowo obniży koszt wykonania kuchni.

Warto jednak pamiętać, że gotowe szafki kuchenne nie w każdej przestrzeni sprawdzą się równie dobrze. W przypadku pomieszczeń o nietypowym rozkładzie albo wyjątkowo małych jedyną opcją mogą być szafki kuchenne na zamówienie.

Jeśli decyzja o tym, jakie meble wybrać do kuchennej przestrzeni, zostanie dobrze przemyślana, nie może być mowy o rozczarowaniu czy niespełnionych oczekiwaniach inwestora. Pamiętajmy, że zarówno meble modułowe, jak i szafki kuchenne na zamówienie mogą sprawdzić się doskonale – choć nie koniecznie w takiej samej przestrzeni.

Ocena