Krótka drzemka za dnia czy regenerujący sen przez całą noc? Sypialnia z pomysłem, która odpowiada naszym gustom, ale i zachowuje harmonię, pozwala na jedno i drugie. Warto poszukać inspiracji, by pomieszczenie to było oryginalnym i niebanalnym. W końcu spędzamy w nim sporo czasu. Ponadto pomysłowe kompozycje sprzyjają tworzeniu cudownej atmosfery. Przyglądamy się najciekawszym propozycjom.

Sypialnia z pomysłem na retro styl

Kompozycje retro, które przywodzą na myśl starodawne wnętrza, stają się coraz bardziej popularne. Choć jest w nich sporo elementów, dekoracji rzucających się w oczy, to jednak całość jest przytulna, ciepła i przyjazna, a do tego z poczuciem uporządkowania. W takich aranżacjach pisze się historia i klimat, wobec których trudno przejść obojętnie.

Sypialnia z pomysłem na retro styl pozostawia miejsce na elementy nowoczesne. Doskonale w tę inspirację wpisuje się naturalne drewno. Może gościć pośród podłóg, czyniąc sypialnię wnętrzem zachowującym walory ekologiczne. Drewniane podłogi to szerokie możliwości kolorystyczne, co daje szansę na uzyskanie pożądanego efektu wizualnego. Całości można uzupełnić o oświetlenie z drewnianymi elementami, ale i wieszaki, które… zawisną na ścianach. Staną się unikalną dekoracją, a sposób, w jaki zostaną umiejscowione, wpłynie również na postrzeganie wnętrza.

Zawsze modna i ponadczasowa

Coś dla miłośników klasyki, którzy nie chcą swoich wnętrz zmieniać każdego roku? Minimalizm, prostota, oświetlenie, którego obecność zdradza jedynie subtelna poświata padających snopów światła. Do tego fotel uszak na delikatnych nóżkach, z pikowanym obiciem, w pastelowym kolorze. Tuż obok łóżka niewielki stoliczek nocny, a na nim lampa, która przypomina mini wersję popularnego tripoda. To dopiero sypialnia z pomysłem! Klasyczna, ponadczasowa, a jednak mająca w sobie elementy, które są modne dziś i pośród trendów będą zagrzewać miejsce jeszcze przez długi czas.

Najważniejsze elementy

Inspiracja i ciekawy wystrój to nie wszystko. Ma być niebanalnie? Świetnie, przecież lubimy indywidualny charakter swoich wnętrz. Pamiętajmy jednak o tym, że to wciąż pomieszczenie przeznaczone do odpoczynku. Musi być funkcjonalne, a nie tylko i wyłącznie ładne i oryginalne.

Wybierzmy kolor, który koi i relaksuje, ułatwia zasypianie. Postawmy na światło rozproszone i miękkie, subtelnie się sączące, a nie rażące w oczy. Zachowajmy umiar w meblach i dodatkach, by nie rozpraszały tuż przed snem. Ma być praktycznie, z dopasowaniem do metrażu tego specyficznego pomieszczenia i oczywiście z uwzględnieniem własnych gustów.

Sypialnia z pomysłem urządzona będzie na siebie zwracać uwagę, ale i stanie się swoistym azylem. Miejscem bezpiecznym, w którym aż chce się zapaść w sen i znów marzyć.

Ocena