Stylowe zasłony do salonu, sypialni i gabinetu

Nowoczesna aranżacja nie zawsze przewiduje wykorzystanie dekoracji okiennych. Jednak doświadczeni dekoratorzy wiedzą, że stylowe zasłony mogą ocieplić wnętrze i dodać mu uroku. Oprócz tego mają też do spełnienia kilka innych funkcji. Ich kolor, deseń oraz sposób mocowania zależy od oczekiwań użytkowników.

Stylowe zasłony mogą dodać wnętrzu wiele uroku. Co ważne – możemy je dopasować do różnych stylów aranżacyjnych i dekorować nimi mieszkanie zależnie od własnych upodobań. Zasłony dopasowane designem do stylistyki wnętrza z powodzeniem wprowadzimy do mieszkania w stylu klasycznym, skandynawskim, nowoczesnym, glamour i wielu innych.

Stylowe zasłony w wielu odsłonach

Ciemne, ciężkie kotary lub lekkie, przewiewne tkaniny; jednolite zasłony lub nawiązujące do wystroju wnętrza desenie; dyskretna dekoracja okienna albo przewodni motyw aranżacyjny pomieszczenia – możliwości jest niezwykle wiele, i to od inwestora zależy, którą wersję wybierze. O dowolności jednak trudno mówić, kiedy zasłona powinna nawiązywać do stylistyki wnętrza. Wybierając dekorację okienną, musimy bowiem pamiętać, że zasłona pod względem wizualnym powinna być spójna z resztą wystroju.

Dlaczego warto pamiętać o zasłonach?

Choć w niektórych nowoczesnych wnętrzach z obecności zasłon rezygnuje się całkowicie, trudno nie docenić roli, jaka mają do spełnienia w mieszkaniu. Jedną z nich jest zapewnienie domownikom prywatności. Osłona wnętrza pomieszczenia przed wścibskimi spojrzeniami ciekawskich to jedno z najważniejszych, przypisywanych im zadań. Kolejne zadanie to zacienianie mieszkania w bardzo słoneczne i gorące dni. Jeśli mamy na myśli stylowe i eleganckie zasłony, z pewnością należy docenić również ich funkcję dekoracyjną.

Szeroki wybór – szerokie możliwości

Niektóre zasłony mogą przypaść nam do gustu bardziej, inne odpowiadać zdecydowanie mniej. Dzięki temu, że rynek daje nam dziś znacznie więcej możliwości, niż w przeszłości, z łatwością dostosujemy dekorację okienną do własnych wymagań. Znajdziemy wśród nich zasłony do samodzielnego upinania, wszyte na taśmie marszczącej, na szelkach, na kołach albo w formie paneli. Istotny jest także rodzaj karnisza, na którym zawisną stylowe zasłony. Ten powinien zostać dostosowany do stylistyki wnętrza oraz sposobu mocowania zasłony.

Alternatywa dla zasłon okiennych

Warto pamiętać, że oprócz klasycznych zasłon mamy też wiele innych możliwości. Alternatywą dla nich mogą być między innymi rolety. Tu również wybór jest ogromny. Od zwykłych rolet mocowanych w kasetach, poprzez rolety bambusowe i efektownie marszczone rolety rzymskie. Inna opcja to żaluzje pionowe albo poziome, a wśród nich bardzo eleganckie żaluzje drewniane.

Rozwiązania będące alternatywą dla zasłon coraz chętniej wprowadzane są do współczesnych aranżacji. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze będą w stanie ocieplić wnętrze tak samo, jak stylowe zasłony. Tym bardziej warto zastanowić się nad wprowadzeniem ich do wystroju wnętrza. Efektowna dekoracja okienna to niewątpliwy atut niejednej aranżacji.

Ocena