Pakowanie paczek w sklepach internetowych

Wysyłanie towarów na odległość wymaga zastosowania takich materiałów, które zapewnią ich bezpieczeństwo. Pakowanie paczek w sklepach internetowych powinno uwzględniać wykorzystanie dostosowanych do konkretnych produktów opakowań, które pozwolą dotrzeć im do adresata w stanie niepogorszonym.

Pakowanie paczek w sklepach internetowych nie może odbywać się przy pomocy przypadkowych materiałów. Rynek opakowań jest bardzo szeroki, a zadaniem sprzedawcy jest taki ich dobór, który pozwoli właściwie zabezpieczyć sprzedawane produkty.

Bezpieczeństwo towarów – obustronna korzyść

Dlaczego sprzedającemu zależy na bezpieczeństwie przesyłanych towarów? Warto pamiętać, że sprzedawca internetowy odpowiada za sprzedany produkt do momentu jego dostarczenia kupującemu. Oznacza to, że nawet jeśli uszkodzenie przedmiotu nastąpi w trakcie transportu, odpowiedzialność za nie poniesie sprzedawca.

Wyjątek od tej reguły stanowi przypadek, jeśli konsument wybierze inny rodzaj dostawy, niż zaoferował sprzedawca. Wtedy ciężar za uszkodzenia w trakcie transportu przechodzi na kupującego.

Pakowanie paczek i różnorodność opakowań

Kartony tekturowe, folia stretch, folia bąbelkowa, tuby kartonowe – to tylko kilka przykładów materiałów, które umożliwiają pakowanie paczek w sklepach internetowych. Oprócz nich spotkamy się też z wypełniaczami do paczek, poduszkami powietrznymi i wieloma innymi akcesoriami, które ułatwiają pakowanie paczek i przesyłanie towarów.

Kartony tekturowe

Kartony tekturowe charakteryzują się różną wielkością oraz kształtem. Są chyba jednym z najczęściej stosowanych opakowań w sklepach internetowych. Mało prawdopodobne jednak, by samodzielnie zapewniły przesyłanym produktom dostateczną ochronę, zwłaszcza jeśli te są podatne na uszkodzenia. Zazwyczaj stosuje się je w połączeniu z takimi materiałami jak: taśma pakowa, folia stretch, folia bąbelkowa, wypełniacze do paczek.

Folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa może służyć do owijania przesyłanych przedmiotów albo jako wypełniacz do paczek. Jej głównym zadaniem jest ochrona produktów przed uszkodzeniem w trakcie transportu. To jest możliwe dzięki wyjątkowym właściwościom folii. Jej struktura – folia jest zbudowana z licznych, regularnie i gęsto upakowanych pęcherzyków powietrza – doskonale chroni zabezpieczone nią przedmioty przed uszkodzeniem wskutek drgań, wstrząsów, uderzeń i wielu innych stwarzających zagrożenie czynników.

Folia stretch

Folia stretch doskonale sprawdza się do owijania zapakowanych produktów. Często jest wykorzystywana do łączenia kilku niedużych przesyłek w jedną, wielką paczkę, dzięki czemu ich transport jest znacznie łatwiejszy i wygodniejszy.

Tuby kartonowe

Tuby kartonowe są materiałem, który umożliwia pakowanie paczek o nietypowych kształtach. Zabezpiecza przedmioty długie i wąskie. Jako przykład można tu podać wędki. Tuby kartonowe służą również do przechowywania i przesyłania wielkoformatowych dokumentów.

Bezpieczne pakowanie paczek ma bardzo duże znaczenie dla ochrony przesyłanych towarów przed uszkodzeniem. Wpływa też na wizerunek sklepu internetowego i zaufanie klientów.

Ocena