Oświetlenie punktowe znacząco poszerza horyzonty względem aranżacji wnętrz. W dużej mierze praktyczne, ale przyjmujące coraz ciekawsze formy. Zachowujące walory ozdobne, pomimo minimalistycznej oprawy. W połączeniu z nowoczesnymi ledami, rozwiązanie niemalże idealne. Z tak ukierunkowanym światłem jesteśmy w stanie osiągnąć harmonię w każdym wnętrzu.

Spoty stanowiące oświetlenie główne

Niewielkie rozmiary spot lightów sprawiają, że mogą gościć pośród małych i niewymiarowych wnętrz. Także tam, gdzie proporcje zostały zaburzone przez chociażby zbyt wąską ścianę w stosunku do jej wysokości.

Oświetlenie tego typu może zatem znaleźć swoje miejsce w suficie podwieszanym. Spełniając rolę oświetlenia głównego. Wystarczy zamontować kilka czy kilkanaście takich opraw. W mniejszej liczbie, jeśli spot light posiada kilka źródeł światła, które można w dowolny sposób ukierunkować. W większej, gdy wolimy komplet pojedynczych punktów.

Światło boczne – praktyczne i dekoracyjne

Spoty dają niewielki snop światła w kształcie stożka. Taki efekt uzyskuje się dzięki zastosowaniu zwierciadła parabolicznego, pozwalającego na odbicie światła w wybranym kierunku. To duże możliwości względem precyzyjnego oświetlenia konkretnych fragmentów. Dla swobody poruszania się po pomieszczeniu, gdy światło dociera do kątów, wnęk i szczelin bądź stawiając na eksponowanie dekoracji, fotografii, pamiątek i innych tym podobnych elementów.

Jedno czy kilka źródeł światła?

Spot lighty pojedyncze idealnie nadają się do zestawienia w kompletach. Spełnią oczekiwania osób, które cenią sobie wyważenie, symetrię i harmonię. Pragną równomiernie oświetlić całe pomieszczenie bądź doświetlić najtrudniej dostępne miejsca. To również rozwiązanie, które stanowić będzie uzupełnienie pozostałych typów lamp zastosowanych we wnętrzu.

Kilka źródeł światła w jednej oprawie typu spot light, daje szansę na zmianę postrzegania wnętrza. Każde z ruchomych źródeł można skierować w inną stronę. Bawiąc się efektami świetlnymi. Kreując pomieszczenia na nowo. Zmieniając stylistykę wnętrza jedynie z pomocą wąskich snopów, pochodzących z oświetlenia punktowego.

Przejrzyście i kameralnie jednocześnie

Wybór kilku źródeł światła umieszczonych w jednej oprawie spot light, to świetny sposób na bardzo dobre oświetlenie przestrzeni. Gdziekolwiek potrzebujemy takiego efektu. Za dnia zyskujemy na komforcie korzystania z dowolnego pomieszczenia. Wieczorem możemy stworzyć kameralną atmosferę. Zadbać o wrażenie przytulności i metaforycznego ciepła, włączając tylko jeden punkt świetlny, jeśli jest taka możliwość lub zmieniając kierunek padania światła.

Spot light to wreszcie precyzja wykonania i estetyka. Na przeciętność, ale unikatowość. Tajemnica zamknięta w eleganckiej oprawie, która każdorazowo budzi podziw i robi wrażenie na najbardziej wymagających odbiorcach.

Ocena