Folia bąbelkowa to materiał służący do pakowania towarów i zabezpieczania ich w trakcie transportu. Znajduje także wiele innych, praktycznych zastosowań. Czasem może służyć do rozrywki, a innym razem wykorzystuje się ją w takich branżach, których nigdy byśmy o to nie podejrzewali.

Jakie są powszechnie znane fakty o folii bąbelkowej? Większość osób wie, jak wygląda taka folia, zna doskonale jej strukturę i potrafi wymienić sposoby jej wykorzystania. Okazuje się jednak, że zastosowania folii bąbelkowej są znacznie szersze, niż przypuszczamy.

Przede wszystkim do zabezpieczania i ochrony

Najważniejszym i najlepiej znanym zastosowaniem folii bąbelkowej jest jej wykorzystanie do zabezpieczania przedmiotów przed uszkodzeniem. W ten sposób stosuje się ją w branży e-commerce. W czasach, kiedy sklepy internetowe i sprzedaż wysyłkowa zyskują na znaczeniu, zwiększa się też wykorzystanie folii bąbelkowej.

Sukces zapewnia tutaj jej struktura. Niezliczona ilość niewielkich, rozmieszczonych regularnie pęcherzyków powietrza, doskonale amortyzuje drgania, wstrząsy oraz uderzenia, chroniąc tym samym owinięty folią przedmiot przed zniszczeniem.

Przesyłane towary można chronić nie tylko poprzez ich owijanie. Folia bąbelkowa doskonale sprawdza się też jako wypełniacz do paczek. Wypełniając nią wolne przestrzenie w kartonie tekturowym, w którym umieszczono wcześniej przedmiot, zabezpieczamy go przed przemieszczaniem się w trakcie transportu, a tym samym przed zniszczeniem.

Transport niewielkich przedmiotów

Folia bąbelkowa jest też wykorzystywana do produkcji kopert babelkowych. To specjalne koperty zbudowane z odpornego na przypadkowe rozerwanie papieru, który od wewnątrz wyściełano wykonaną z folii bąbelkowej kieszenią. Taka budowa daje im doskonałe właściwości. Koperty są solidne, wytrzymałe i dobrze chronią schowane wewnątrz przedmioty przed uszkodzeniem.

Koperty bąbelkowe zazwyczaj wykorzystuje się do wysyłki niewielkich, kruchych i podatnych na uszkodzenia towarów. Świetnie sprawdzają się do zabezpieczania drobnej elektroniki, biżuterii oraz innych małych i wrażliwych na wstrząsy, drgania lub inne uszkodzenia przedmiotów.

Gdzie jeszcze można ją zastosować?

Folia bąbelkowa może zadziwiać szeroką gamą swoich zastosowań. Dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym można stosować ją jak termos, który zabezpieczy posiłek przed szybkim wychłodzeniem lub wręcz przeciwnie – zatrzyma na dłużej jego niską temperaturę.

Właściwości izolacyjne folii mogą się też przydać na wakacjach. Nocując pod namiotem, warto ułożyć ją pod materacem. Dzięki temu ograniczymy przenikanie wilgoci oraz zimna od gruntu.

Folia bąbelkowa doskonale sprawdza się też w ogrodnictwie. Za jej pomocą chroni się podatne na przymrozki rośliny. Wystarczy owinąć je szczelnie folią, pamiętając przy tym, by zapewnić roślinie cyrkulację powietrza. W tym celu robimy w folii kilka otworów wentylacyjnych.

Folia bąbelkowa to wyjątkowy materiał, który sprawdza się w różnych okolicznościach. Znajduje nie tylko praktyczne zastosowania, ale służy też do rozrywki. Strzelanie z folii bąbelkowej cieszy się dużą popularnością wśród wielu osób.

Ocena