Relaks dla wielu oznacza leniuchowanie. Dla innych czytanie książek. Każdy ma swoją definicję relaksu. Co najważniejsze jednak, musimy zadbać o odpowiedni mebel, a takowym będzie fotel styropianowy. Czym tak naprawdę jest? Pod pojęciem fotelu styropianowego kryją się worki sako, które wewnątrz wypełnione są elastycznymi kulkami polistyrenowymi, czyli właśnie styropianowymi. Sprawdzamy, jak się sprawują tego typu fotele.

Fotel styropianowy – do salonu i pokoju młodzieżowego

Design worków sako to tylko jeden z interesujących aspektów. Nie da się ukryć, że fotel styropianowy prezentuje się wyjątkowo ciekawie. Tym bardziej, że na rynku znajdujemy sporo oryginalnych wykonań. Kształtów, kolorystyki i opatrzenia grafikami, dzięki którym taki element wyposażenia można dopasować praktycznie do każdej aranżacji.

Worek sako dopasowuje się do kształtu naszego ciała i to ten aspekt przeważa podczas zakupów. Oryginalne wykonanie? Czemu nie, ale wygoda użytkowania jest o wiele ważniejszą. Pufy tego typu zapewniają doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Są elastyczne, sprężyste i lepiej sprawują swoje funkcje niż chociażby krzesła anatomiczne.

Polecane są dla niemowląt. Kobietom w ciąży przyniosą ulgę, gdy uporczywie będą boleć mięśnie. Po porodzie z kolei można je wykorzystać, jako poduszki do karmienia.

Jak wybierać?

Uwagę zwracamy oczywiście na jakość. Zarówno zastosowanego wkładu, jak i zewnętrznego poszycia. Styropianowe kulki, które zwykle goszczą we wnętrzach takich foteli, zapewniają elastyczność i sprężystość. Dopasowują się do kształtu ciała i wykazują wyjątkowe właściwości izolacyjne.

Zewnętrzny materiał zadecyduje o sposobie użytkowania, komforcie oraz prostocie względem utrzymania w czystości. Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest skóra ekologiczna, którą bardzo łatwo się czyści. Latem jednak będziemy się do niej „kleić”. Przewagę ma w tym wypadku skóra naturalna, która niestety jest droższa, ale niepodważalna zaleta to zdecydowanie lepszy przepływ powietrza.

Bardzo miłe w dotyku będą tkaniny naturalne i syntetyczne. Tu jednak konieczny jest wybór takiej pufy, którą zaopatrzono w zdejmowany pokrowiec. Inaczej siedzisko szybko się zabrudzi i straci na swoim uroku. Wodoodporność wykazują worki sako tapicerowane poliestrem. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w przestrzeniach zewnętrznych.

Porady odnośnie kupowania foteli styropianowych

Pamiętajmy o tym, że jakiekolwiek problemy po stronie układu ruchu, w szczególności kręgosłupa, determinować będą typ siedziska, na jaki możemy sobie pozwolić. Jeśli mamy problemy z kręgosłupem, najpierw należy zasięgnąć porady lekarskiej odnośnie korzystania z pufy.

Sprawdzajmy jakość wykonania oraz zastosowanych materiałów. Jest to element wyposażenia, który ma zapewniać wygodę i wnosić do wnętrza nieco ożywczego charakteru. Jakość wpłynie kolejno na trwałość i zadowolenie z użytkowania.

Pod względem aranżacji wnętrza fotel styropianowy możemy dopasować do każdej z nich. W zależności od wykonania, świetnie będzie się komponował z wnętrzami nowoczesnymi, choć nie tylko.

Ocena