Pierwszy plan, drugi, kolejny ... - Akwarium Sztuki

Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Pierwszy plan, drugi, kolejny ...
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: Pierwszy plan, drugi, kolejny ...
Pierwszy plan, drugi, kolejny ... 2 lat(a), 7 mies. temu  
Ponownie malowałam zainspirowana zdjęciem Arniki link do zdjęcia i zachęcam wszystkich walczących z pejzażem do malowania takich tematów. Są świetne do ćwiczeń nad różnicowaniem poszczególnych planów
Wyszło mi tak :

Wiecie .. to by te plany różniły się nasyceniem, ilością szczegółów, schłodzeniem koloru to jeszcze "pikuś" ... najwięcej walki jest z tym, by jeden płynnie łączył się z kolejnym ....

Może ktoś jeszcze się za to weźmie ?
nibybiel
Moderator
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Pierwszy plan, drugi, kolejny ... 2 lat(a), 7 mies. temu  
Gosiu ja lubie wyzwania i chociaz zdolnosci nie te to probuje i pracuje nad soba hihi, wyszlo mi tak ubogo w stosunku do Twojej pracy ale pokaze:
emmaL5
Złota Rybka
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Ooo...

Tyły bardzo fajne - takie jak trzeba ... rozmyte z delikatnie zaznaczonymi pniami ...
Drugi plan też w porządku, jedynie kilku cienkich gałązek wśród tych szarych plam korony mi brakuje ....
Krzaczki na samym przodzie też fajne ... brakuje czegoś pośredniego po lewej - jest rozmyta dal i od razu pierwszy plan ... tylko przy drodze są trawki i trochę powinno ich być właśnie w lewą stronę

Brzózkowe pnie dobre tylko tu też mi bocznych, ciemnych gałazek brakuje, które by się między zielenią liści wiły ...

Jesli mogę coś jeszcze doradzić - nie rób ostrej krawędzi po bokach ścieżki ... to się nigdy tak w jednej lini nie odcina - trawka wchodzi na ścieżkę, a żwir miesza się z trawą ... ten brzeg powinien być ciemniejszy, ale nie tak w równej linii trochę szerzej i mniej regularnie

Ale fajnie, że się za to wzięłaś
nibybiel
Moderator
graph

ja chyba unikam malowania trawek Gosia bo nie umiem ich namalowac zwlaszcza w prawidlowej perspektywie
Dziekuje za konstruktywna krytyke!
emmaL5
Złota Rybka
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/02/14 15:15 Przez emmaL5.

Swietne uwagi Gosiu ! trafne i dopingujące do dalszej pracy ! powodzenia !
RenKuk
Złota Rybka
graphgraph

Emmo - już dawno po mnie chodzi by zrobić nie całego tutka ale taki kurs obrazkowy o malowaniu poszczególnych składników krajobrazu ... np trawek, drzew, drogi itp .... się wezmę za to w końcu - może się przyda
nibybiel
Moderator
graph

Do góryStrona: 12
Moderatorzy: nibybiel