Bez akcesoriów nie wyobrażamy sobie pracy w domowym biurze. Karteczki, długopisy, markery, gumki recepturki i wiele innych. Teoretycznie drobiazgi, ale jednak bardzo praktyczne. Pośród różnego rodzaju akcesoriów znajdujemy szeroką gamę asortymentu, który sprawdza się w całym gospodarstwie domowym, a nie tylko w miejscu wydzielonym z myślą o pracy. Co warto mieć pod ręką?

Markery permanentne

Kolorowe flamastry używaliśmy głównie w szkole podstawowej, na lekcjach plastyki. Dziś barwne markery służą nam do pisania, oznaczania, podkreślania. W zależności od wybranego typu, można z nich korzystać użytkując tablicy suchościeralnej. To bardzo wygodna opcja do nauki, pracy samodzielnej, ale i w zespole, podczas domowych spotkań.

Markery niezmywalne znajdują swoje zastosowanie, gdy przygotowujemy papierowe prezentacje. Gruba końcówka pozwala stworzyć wyraziste i widoczne z daleka napisy. Z kolei te, które mają cienką końcówkę, pozwalają zadbać również o bardziej estetyczną stronę wizualną, przygotowywanych plansz. Niezmywalne markery wykorzystamy kolejno na etapie remontu i przeprowadzki. Do czego? Podpiszemy nimi kartony, w które zapakowaliśmy swój dobytek. Tego typu markery, nietoksyczne i niezmywalne, oferuje między innymi producent opakowań. Warto wybierać te, które nie zawierają toluenu czy ksylenu, są szybkoschnące i wodoodporne.

Nożyki do cięcia

Zamiast męczyć się nieprecyzyjnymi nożyczkami czy nożykami kuchennymi, które łatwo zniszczyć podczas cięcia, wybierzmy specjalne nożyki plastikowe z łamanymi ostrzami. Te ostatnie można dokupić w zapasie. Plastikowy nożyk jest bezpieczniejszy w użytkowaniu, posiada blokadę minimalizującą ryzyko przypadkowego wysunięcia się ostrza. Można nim ciąć tapety, papier, linoleum, opaski zaciskowe czy karton. Szybko, sprawnie i bezpiecznie.

Z pewnością niejednokrotnie mieliśmy problem z otwarciem kartonu zapakowanego w folię stretch i dodatkowo zaklejonego taśmą klejącą. Na taką okoliczność przewidziano specjalny nożyk do folii. Poradzi sobie praktycznie z każdym opakowaniem, a nawet taśmą do bandowania. Specjalna konstrukcja chroni przed niezamierzonym pocięciem zapakowanego asortymentu, ale i skaleczeniem.

To bardzo niewielka część z akcesoriów, które można znaleźć na rynku. O ile jednak z wyborem chociażby markerów nie mamy większego problemu, o tyle wspomniane nożyki zwykle omijamy szerokim łukiem. Uznajemy, że przecież poradzimy sobie nożyczkami, kuchennymi nożykami, a niekiedy… zębami, którymi często „odcinamy” taśmę klejącą. Niestety takie działania mogą się skończyć źle dla nas samych, a poza tym szkoda czasu i wysiłku na coś, co można rozwiązać jednym, wygodnym cięciem.

Ocena